Co je to ESC Trails?

Poznávací hra, která vás vytáhne ven. Nachodíte pár kilometrů, zapojíte své mozkové závity, využijete svých šikovných rukou.

Kde hru získám?

Do svého mobilního telefonu si zdarma stáhnete aplikaci ESCTrails. V ní si pak můžete vybrat jeden z připravených “trailů” podle toho, kam právě plánujete výlet. Nebo naopak, můžete si svůj výlet naplánovat právě podle existujících trailů. Trail pak můžete odehrát.

Jak to funguje?

Po spuštění trailu vás aplikace začne navigovat na výchozí, tedy první stage trailu. Jakmile dorazíte na toto místo, stage se vám odemkne (zobrazí). Každá stage pak obsahuje nejprve popis místa, na kterém se nacházíte (například historii kláštere, před kterým stojíte, informace o památném stromu, v jehož stínu jste právě schovaní, zajímavost o řece, kterou překračujete po lávce, atd…). Potom na vás čeká úkol. Tím může být například logická hádanka, která má k místu nějaký vztah. Nebo je třeba zjistit nějakou informaci, například počet oken na kostele, letopočet na památníku, jméno místního partyzána… Dokonce na vás může čekat nějaký mechanický hlavolam. A nakonec stačí správnou odpověď zadat do aplikace a ta vám odemkne navigaci k následující stage.

Co když odpovím špatně?

Nic se neděje, hru vám špatná odpověď nezkazí. U každé stage máte možnost koupit si nápovědu, která vám následující stage odemkne.

Koupit nápovědu? To znamená za peníze?

Ne, jediné peníze, které vynaložíte jsou na zakoupení trailu (až na výjimky je cena jednotná a to 50,- Kč). Nápovědy si můžete koupit za herní body, které získáváte za absolvování trailů. Jednoduchý příklad: hráč už absolvoval nějaké traily dříve a na jeho kontě je aktuálně 45 bodů. U trailu, který právě hraje narazil na úkol, který se mu nedaří splnit. Použije tedy tlačítko pro nápovědu a stanou se tři věci - za prve se mu na jeho display zobrazí správná odpověď a vysvětlení, jak k ní bylo možné dojít- Za druhé aplikace odemkne další stage. A za třetí je mu odečtený jeden bod - jeho celkové skóre se tedy sníží na 44. Nápovědy jsou férové - jedna nápověda stojí jeden bod.

Co až trail dohraju, co pak?

Samozřejmě můžete hrát další trail :) Ten dohraný můžete znovu klidně procházet, ale všechny stage už zůstanou odemčené. Za dohraný trail ale hlavně dostanete přidělené body do celkového skóre - obvykle 15 bodů, u speciálních trailů to může být více, nebo také méně. Druhá, ještě příjemnější věc je, že získáte i bonusovou odměnu ve formě slevy na nějakou aktivitu, například LaserGame.

K čemu mně ty body jsou?

Krom toho, že můžete své výkony porovnávat s ostatním si za ně můžete - až jich budete mít dostatek - něco koupit. Protože provozujeme v Plzni únikové místnosti, za 500 bodů vám dáme vstupenku pro pět osob, kterou můžete využít po celou dobu, kdy bude naše společnost fungovat.

Můžu i já sám vytvořit trail?

Ano, a budeme rádi. Abychom ale měli jistotu, že traily budou zakládat jen zkušení hráči, kteří už mají něco za sebou, je třeba nejdříve dosáhnout počtu 250 bodů. Potom nás můžete kontaktovat s vaším návrhem trailu a společně se domluvíme jak dál. Na vámi vytvořeném trailu navíc budete po celou dobu jeho trvání i finančně participovat.

Co jsou to “speciální trialy”?

Aby byla hra ještě zajímavější, každý desátý zveřejněný trail bude něčím speciální. Hned trail s číslem 10 lze absolvovat jen v noci a je fyzicky náročnější, než jeho předchůdci - například polezete na strom, nebo se dostanete do podzemí. V popisu každého speciálního trailu je samozřejmě hned v úvodu detailně popsáno, co vás čeká a vy se můžete rozhodnout, jestli je jeho absolvování ve vašich silách.

Jak si můžu koupit trail?

Kódy pro ESC Trails prodává portál GoOut (podívejte se do oddílu Koupit trail)

Jsou traily nějak rozdělené?

Ano, trailů je několik druhů - městské (provedou vás historickým centrem, případně zajímavostmi), přírodní (například údolí Berounky), památkové (například zřícenina hradu), cyklistické (delší trail, který je vhodný absolvovat na kole, nebo dokonce automobilem), pro rodiny s kočárkem (snadný terén, menší vzdálenost) a samozřejmě náročnější traily pro dobrodruhy.

Jak najdu trail vhodný právě pro mě?

Aplikace obsahuje vyhledávání trailů podle všech jejich kritérií, takže stačí zadat například požadavek na traily, při který budete lézt na strom, bude kratší než 4 kilometry a ukáže vám nějaké město a aplikace vám je najde.

Započítává se mně do bodováni i návštěva některé z vašich únikových místností?

Ano, je dokonce dobré jimi začít, aby jste měli body do začátku. Za návštěvu jedné místnosti vám bude na místě přiděleno 50 bodů.

Dostanu upozornění, pokud bude otevřený nový trail?

Ano, aplikace zobrazí notifikaci.

Můžu trail někomu darovat?

Samozřejmě. Každý trail si můžete koupit jako unikátní kód, který trail po vložení jednorázově odemkne. Jestli tento kód využijete pro sebe, nebo jako dárek, to je jen na vás :)

Jak dlouho je trail po spuštění platný?

Přesně jeden rok, takže pokud jeho hraní přerušíte, následujících 365 dní se k němu můžete vrátit a hru dokončit. Prodloužení platnosti budeme řešit individuálně a bez nároku na další platbu. V údajích o trailu uvidíte informaci, kolik času zbývá do vypršení platnosti.