Virtuální hry jsou naší novinkou, ke která nás přivedla situace kolem korona viru – pokud si nemůžeme chodit hrát ani dovnitř, ani ven, proč si nehrát ve virtuálním světě 🙂 Virtuální hry jsme rozdělili na tři druhy – Quest (start ve stanovený den a čas, soutěž s cenami), Virtual (bez časového omezení, hrajete kdy chcete) a Trail (to už není plnohodnotná virtuálka, ale i tak ji řadíme sem – s mobilním zařízením se projdete po městě či po přírodě).

Pokud si naše hry oblíbíte a dokážete podobnou hru napsat minimálně na stejné úrovni, nebo dokonce lépe, ozvěte se nám, dostanete možnost 🙂

 

Všechny virtuální hry najdete na https://virtual.escroom.cz/

Quest – jednou za čas vyhlásíme „quest“, tedy soutěž v luštění. Každý quest má svůj pevně daný začátek (den a hodinu) a konec (přesně o týden později). Obsahuje vždy 21 úkolů, které se odemykají o půlnoci, v osm ráno a ve čtyři odpoledne. Na vyluštění každého jednoho úkolu tedy máte vždy 8 hodin. Pokud budete rychlejší a zvládnete to před limitem, přičeteme vám kromě bodobé odměny za vyluštění úkolu ještě bonusové body (za každou minutu chybějící do konce limitu jeden bod). První tři pak od nás dostanou hodnotné ceny ve formě vstupenek do našich ostatních her.

Luštění 100%
Zapojení internetových techologií 50%
Vzrušení ze závodu 100%
  • Cena: 300,- Kč /hráč či skupina
  • Hráčů: neomezeno
  • Čas: 10080 min (7 dnů)

Virtual – plně virtuální hra jako Quest, jen bez soutěžní složky – Hru si spustíte ve chvíli, kterou si sami vybere a luštit ji můžete jak dlouho chcete. U hre z naší vlastní produkce se setkáte vždy s nějakým příběhem, který hru rámuje, nebo tématem, který spojuje jednotlivé úkoly. Začali jsme klasicky – k dispozici jsme dali dva příběhy ze světa Mořičvílu (Spolek blondýnů a Kurýr) a tématicky i příběh Pandemie – Útěk. 

Luštění 100%
Nečekané hádanky 80%
Příběh 70%
  • Cena: od 50,- Kč / hráč (šestý zdarma)
  • Hráčů: neomezeno
  • Čas: 1 rok (ale i potom)

Trail – modifikace klasické virtuální hry s vazbou na nějakou konkrétní oblast. Traily vám ukážou zajímavá místa, ať už to budou města, památky, nebo příroda. Provedou vás lokalitou a nabídnou vám zajímavé luštění. K trailům potřebujete vlastní chytrý telefon nebo tablet s připojením na internet a s GPS navigací.

Luštění 100%
Chození, lezení, ježdění - prostě pohyb 90%
Poznávání nových míst 100%
  • Cena: od 50,- Kč / hráč (šestý zdarma)
  • Hráčů: neomezeno
  • Čas: 1 rok (ale i potom)